24 грудня 2024 р. о 11:48

Топ-10 дивовижних фактів про Різдво

А ви точно все знаєте про Різдво? Топ-10 дивовижних фактів фото 1

Різдво — це свято, сповнене світла, любові та затишку. Не має значення, коли саме ви його відзначаєте: 25 грудня чи 7 січня, адже найважливіше, що цього дня прийнято відпускати образи та дякувати близьким за минулий рік.

А ще Різдво овіяне загадками та унікальними традиціями. Перевірте себе, чи все ви знаєте 😊.

№1. Дата

200 року Різдво відзначали 26 травня. У 320 році свято перенесли на 25 грудня, оскільки цей день було прийнято вважати днем ​​народження Сонця, коли світло перемагає темряву.

№2. Час, коли не було Різдва

Перші християни не сприймали Різдво. Його навіть не включали до календаря. Основними релігійними святами вважалися Пасха та Богоявлення.

А ви точно все знаєте про Різдво? Топ-10 дивовижних фактів фото 2

№3. Символ ялини

Ялина символізує Христа Спасителя, оскільки асоціюється з вічним життям та відродженням.

№4. Свічки

Запалені на Різдво свічки символізують світло, що проникає у світ із народженням Христа. Також це знак боротьби з темрявою не лише у зовнішньому світі, а й у серці людини.

№5. Ялинкові іграшки

Раніше ялинки прикрашали яблуками, щоби зобразити райське дерево. Трохи пізніше як декор ще додали пряники. Оскільки крихкі гілки не витримували такої ваги, у Німеччині (16 ст.) придумали порожні скляні кулі.

№6. Дощик

У Німеччині створили святкову мішуру «дощик» у 1610 році. Виріб виготовлявся із чистого срібла.

№7. Традиційні кольори Різдва

Зелений — символ життя та відродження. Червоний — колір яблук із дерева пізнання. Золотий — світло, багатство, королівська велич.

А ви точно все знаєте про Різдво? Топ-10 дивовижних фактів фото 3

№8. Хто такий Санта-Клаус?

Санта-Клаус і Святий Миколай — це одна і та сама людина. На думку дослідників, на території сучасної Туреччини понад 1600 років тому мешкав епіскоп. Саме голландці називали його Синт-Ніколас, а трохи згодом — Сінтер-Клаас.

№9. «Carol of the Bells»

Світовий хіт «Carol of the Bells» — перекладений англійською мовою український «Щедрик», який написав композитор Микола Леонтович.

№10. Незвичайні звичаї минулого

У старі часи на різдвяні святкові обіди англійці одягали спеціальні короні. У Польщі було заведено прикрашати ялинку павуками. Поляки вірили, що павук сплив одеяло для немовляти Ісуса.

А ви точно все знаєте про Різдво? Топ-10 дивовижних фактів фото 4

Подарунок під ялинку 🎄

Дорогі друзі, не забудьте напередодні Різдва залишити на столі кашу для духів ваших предків!

Ну і, звісно, ​​у нас для вас є новина. Фронталич не може всидіти на місці, тому він знову вирушив у різдвяну пригоду. Ми запрошуємо вас приєднатися до нього! Як це реалізувати?

 На наших сторінках у соцмережах на вас чекає серія святкових відео, повних веселих моментів та несподіванок. Що потрібно зробити, щоб виграти:

1️⃣ Переглянути всі відео.

2️⃣ Знайти приховані літери у кожному з них.

3️⃣ Скласти слово та написати правильний відповідь у коментарях до останнього ролика — і ви автоматично стаєте учасником розіграшу!

Переможець отримає: «Великий набір мобільних аксесуарів до свого гаджета!»🎁

Слідкуйте за нашими соцмережами, щоб не пропустити нові відео та дізнатися про результати розіграшу.

З наступаючим Різдвом! Хай здійсниться ваша заповітна мрія! 🙏